Proběhlé akce v koši nekončí

 

Andělé a čerti v 1.A

V úterý 5. prosince byli místo dětí v 1.A andílci a čertíci. Podívejte se, jak to dětem slušelo.


Dějepisná olympiáda

13. listopadu proběhlo školní kolo 47. ročníku dějepisné olympiády. Letošní  ročník nese název "To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938". Ve školním kole si své znalosti historie poměřilo devět deváťáků, z nichž nejlépe dopadl Štěpán Dolenský z 9.A. Spolu s Anežkou Bažantovou z 9.B, která se umístila na druhém místě, nás budou reprezentovat v okresním kole. To proběhne na naší škole 17. ledna 2018. Budeme držet palce!


Halloween v 1.A

Naši milí prvňáčci si v rámci oslav svátku Halloween uspořádali ve své třídě rej masek a duchů. Nechyběly ani úžasné halloweenské svačinky. Akce se vydařila, podívejte se na fotky.


Evropský den jazyků

Dne 31. října proběh na naší škole tradiční projktový den Evropský den jazyků. Jednotlivé třídy od 2. do 9. ročníku si vylosovaly konkrétní zami EU, připravily si různé zajímavosti a vyzdobily si své třídy v duchu vylosované země. V den D pak všichni navštívili všechny a pochlubili se tím, co si připravili. Jak dopadlo hodnocení jednotlivých tříd, o tom se více dozvíte v listopadovém čísle našeho časopisu.. Fotografie z Evropského dne jazyků najdete zde.

 

Pět dětí z naší školy závodilo 7. až 9. září 2017

na Republikovém finále OVOV v Brně

Třídenního finále, kterým vyvrcholil osmý ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, se zúčastnilo pět našich závodníků. Veronika Strnadová a Jaroslava Bucková z 9. A, Filip Schilte a Jakub Kaňa z 5. B a Lukáš Lánský ze 7. B.

Finále se konalo v krásném sportovním areálu Vysokého učení technického v Brně, ve kterém děti závodily v deseti disciplínách víceboje. Podporovalo je více než padesát olympioniků, mezi nimiž nechyběl například sportovní střelec, držitel zlata z LOH 1968 Jan Kůrka, atletka a držitelka světového rekordu na 800 m Jarmila Kratochvílová, současná reprezentantka ve skoku vysokém Míša Hrubá, skokan na lyžích Jan Mazoch a další, kteří se neúnavně dětem podepisovali a dávali jim cenné rady. K nejdůležitějším osobnostem patřila vždy usměvavá Šárka Kašpárková, Petr Marinčič a celý skvělý tým OVOV. Medaile předával nejlepším závodníkům předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a čerstvý mistr světa Josef Dostál.

Česká olympijská nadace připravila pro děti a návštěvníky v BeActive vesničce doprovodný program v podobě ping pongové exhibice, lukostřelby, trenažéru golfu a disciplín určených pro hendikepované.

Byli jsme svědky úžasných sportovních výkonů, mezi kterými se neztratili ani naši závodníci. Filip Schilte obsadil páté místo skvělým výkonem v hodnotě diamantového odznaku, přičemž na třetí místo mu chybělo jen pět kliků. Blahopřejeme.

Veronika Strnadová vybojovala mezi 110 závodnicemi 18. místo a její výkon měl také hodnotu diamantového odznaku. Blahopřejeme.

Jaruška Bucková, Lukáš Lánský i Jakub Kaňa bojovali ze všech sil a v mnoha disciplínách si zlepšíli svoje osobní rekordy. Také blahopřejeme.

smilesmilesmilesmilesmile

Výsledky si můžete prohlédnout zde: http://rf.ovov.cz

Myslím, že na nádhernou atmosféru finále budeme ještě dlouho vzpomínat a už se těšíme na příští rok. Každý z vás má také šanci a celý rok na to, abyste vylepšili svoje výkony, dobře se připravili na školní, okresní a krajská kola a nominovali se na republikové finále. Vše potřebné najdete na www.ceskosportuje.cz

Nově přidáváme fotogalerii, kterou najdete zde.


 Originální klobouky

Školní družina během měsíce března a dubna 2017 vyhlásila soutěž O nejoriginálnější klobouk. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 23 klobouků z různých tříd. Děti své výrobky tvořily samy, ale také při výtvarných výchovách nebo společně se svými rodiči. Rozhodování poroty nebylo lehké, ale nakonec ceny udělila těmto vítězům:

1.stupeň

 1. Kája Ryšavá    3.A
 2. Verča Vlčková   1.B
 3. Jirka Fencl      2.A  

2. stupeň

 1. Terka Babková     8.B
 2. Jája Bucková    8.A
 3. Pepa Novotný a Martin Bartoníček 8.B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se v příštím roce na další zajímavé výrobky


smile Sportovní den - výsledky smile

Ve středu 3. května 2017 byly vyhlášeny výsledky Sportovního dne ZŠ Dr. Fr. L. Riegra. Medaili dostali vždy první tři dívky a první tři chlapci z každého ročníku, diplomy první družstva z každého ročníku. Děkujeme našemu sponzorovi panu Strnadovi za zajištění medailí, bloků a propisek pro nejlepší závodníky. Výsledky si prohlédněte zde:

Fotografie ze sportovního dne a vyhlašování výsledků zde.


Kdo si hraje, nezlobí...

Od začátku února 2017 nám na škole začal fungovat Klub zábavné logiky a deskových her. Přihlásilo se nám zpočátku 15 žáků, ale postupně se nám počet přihlášených vyšplhal až ke 20. Velmi nás těší zájem dětí.

Seznámili se už s více jak desítkou splečenských her, přichystány však máme ještě další!

Podívejte se, jak si to spolu parádně užíváme. Foto zde


Příběhy našich sousedů

Stává se na naší škole tradicí, že se žáci osmých a devátých ročníků účastní projektu Příběhy našich sousedů neziskové organizace Post Bellum. I ve školním roce 2016/2017 se dvě skupiny našich žáků zúčastnily. V konkurenci osmi týmů jsme dosáhli skvělého umístění. První místo obsadila skupina dívek 9.B (Jitka Hubařová, Jarka Jirůtková, Šárka Tulachová a Pavla Zamastilová), druhé místo skupina žáků z 8.B (Dita Bartušková, Josef Novotný, Anežka Bažantová, Karolína Frisová, Tereza Babková a Lucie Ročárková).  Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy, máme z vás radost! smile


Lyžařský výcvik sedmých ročníků

Prohlédněte si, jaké zážitky mají žáci letošních sedmých ročníků a na co budou jistě dlouho vzpomínat... foto video


Kráčí Mikuláš s berličkou, za ním rohatý s metličkou...

Dnes jsme u nás ve škole uvítali vezmi vzácnou návštěvu. Svatý Mikuláš se svou družinou navštívili žáky prvního stupně. Hříšníkům spočítali hříchy, hodné děti pochválili, každého podarovali sladkou odměnou. Celá družina se poté odebrala do Domu sociálních služeb, kde klientům zazpívali a potěšili je. Děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se za rok zase na viděnou! foto zde


Historický pořad o Karlu IV.

16. listopadu 2016 naši školu navštívil sám Karel IV. a jeho panoš. Z vybraných žáků školy udělal pomocí kostýmů své nejbližší - manželku, syna... fotografie zde


Sportovní dopoledne ve SC

V úterý 8. listopadu se 1., 2. a 3. třídy ZŠ Riegra zúčastnily sportovního dopoledne ve Sportovním centru Semily. 

Na prvním místě se umístily třídy 2.A a 3.B, na druhém místě třídy 1.A a 3.A, krásné třetí místo obsadila 1.B. 

Děkujeme za parádní reprezentaci školy. Na fotografie z akce se můžete podívat zde.


 Evropský den jazyků

dozvuky letních olympijských her v Riu

Dne 4. listopadu proběhl další ročník tradičního projektového dne Evropský den jazyků. Třídy si vylosovaly evropský stát, vyzdobily si třídu v jeho duchu, připravily otázky....  a hlavně v duchu olympijských her plnily několik disciplín OVOV. Výsledky snažení jednotlivých tříd byly vyhlášeny v pondělí 7. listopadu.

Fotografie k nahlédnutí zde.

Výsledky jednotlivých kategorií k nahlédnutí:


Veronika Strnadová z 8.A reprezentovala naši školu

na Republikovém finále OVOV 8. - 10. září 2016

Verča vůbec nezklamala. Předvedla vynikající výkony a ze 77 účastnic kategorie Dívky 2003 obsadila skvělé 7. místo. Velká gratulace!!!

S jakými pocity se vrátila z Brna, popsala sama: "I přes velké vedro jsem si vylepšila své osobní rekordy ve třech disciplínách: hodu medicinbalem, skoku do dálky a přeskoku přes švihadlo. Když už jsem neměla síly, nabudila mě velká podpora rodiny, učitelů a družstva. Ačkoliv jsem byla z naší školy na finále jediná, brzy jsem si zde našla spoustu kamarádek z různých měst. Vedro bylo obrovské, rozhodčí přísní, ale zážitek opět stál za to."

 


Úspěch našich sportovců v krajském kole OVOV

ve Stráži pod Ralskem

31. květena se družstvo žáků naší školy úspěšně zúčastnilo krajského kola OVOV ve Stráži pod Ralskem. Téměř do konce závodu na prvních místech a nakonec skončilo čtvrté, ale i to byl velký úspěch. Na bronzovou medaili nám chyběly dva shyby - 23 bodů.

Veronika Strnadová, Dita Bartušková, Natka Matěchová, Klárka Lengyelová, Jirka Sůva, Šimon Candrák, Jakub Vávra a Honza Vostřel porazili obě školy z Turnova, Českou Lípu, Jablonec nad Nisou, Nový Bor, Železný Brod i Zákupy. Už od první disciplíny jsme viděli osobní rekordy našich závodníků jak v družstvu, tak mezi jednotlivci. Vydržela dobrá nálada i počasí. V jednotlivcích vyhrála Veronika Strnadová a Klárka Lengyelová, Libor Pokorný skončil druhý a Jan Vostřel získal ve své kategorii bronzovou medaili. 

Podrobné výsledky najdete zde.

Fotografie zde.


Projektový den - Sportovní olympijský den

školní kolo OVOV

Sportovní den se opět vydařil. Závodili jsme v pětiboji:

 • hod medicinbalem vzad
 • švihadlo
 • trojskok
 • kliky
 • výběrová disciplína dribling nebo běh na 1000 m

Ačkoli to ráno vypadalo spíš na zimní olympiádu, nakonec všechny disciplíny proběhly podle plánu. Na jedinou venkovní disciplínu 1000 m se přihlásilo přes 60 závodníků od nejmladších po nejstarší.

Hlavní výhru (nový stůl na stolní tenis) si zasloužili všichni. Doufáme, že děti mají z výhry radost a o velkých přestávkách nebude stůl zahálet.

A jak to dopadlo?

 • v první kategorii zvítězila třída 2.A
 • ve druhé kategorii třída 4.A
 • ve třetí kategorii třída 6.A
 • v nejstarší kategorii třída 8.A

Nejlepšími závodníky na prvním stupni byli:

 • Klára Lengyelová (3667 bodů)
 • Jan Vostřel (3427 bodů) (oba z 5.A)

Na druhém stupni byli nejlepší

 • Veronika Strnadová ze 7.A (4503 bodů)
 • Tomáš Lengyel z 8.A (4053 bodů)

Můžete se podívat na jednotlivé výkony. smile


Exkurze 3.A v podniku Vista

Dne 7. dubna jsme navštívili v rámci poznávání blízkého okolí Semil podnik Vista, kde se mimo jiné vyrábějí hračky a stavebnice pro děti. Děti si odvezly zajímavé zážitky. Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Den sv. Patrika - spaní ve škole 7.B

17. března se v Irsku slaví den svatého Patrika! Při hodinách angličtiny se žáci o svátku učili a 7. B se nechala inspirovat a vymyslela si na tento den spaní ve škole. Oblékli jsme se do zeleného oblečení a ozdobili se zelenými doplňky, stejně tak, jako v Irsku. Připravili jsme si zelené zdravé mlsání a napekli zelené muffiny. Den jsme si moc užili. 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Okresní kolo recitační soutěže

Až 80 recitátorů ve čtyřech kategoriích poměřilo své síly v přednesu básnických i prozaických textů. Přestože se úroveň v jednotlivých kategoriích lišila, všichni předvedli výkony, za které se nemusí stydět.

Recitační soutěž je jedna z mnoha okresních kol soutěží pořádaných naší školou. Organizačně náročnou akci velmi dobře připravila paní učitelka Mgr. Irena Bartušková. 

Na fotografie se podívejte zde.


Jak jsme se připravovali na Velikonoce

Blížily se Velikonoce a oslava jara. Nezaháleli jsme a bylo to vidět i cítit všude kolem nás. Na chodbách visely obrázky s jarní tematikou, z kuchyňky se linula vůně pečených perníčků, zdobili jsme kraslice tradičními i netradičními metodami, v dílně byli vyráběni velikonoční zajíčci, učili jsme se plést pomlázky. Nezanedbali jsme ani svá těla a péči o pleť...

Snažili jsme se, aby letošní Velikonoce byly opravdu vyzdobené. Na fotografie se podívejte zde. 


Bramborový týden ve školní družince

V družince jsme se opět nenudili. Využili jsme bramborových zásob smile a vyrobili si skřítky, zvířátka, tiskátka... a upekli různé dobroty. Podívejte se s námi na povedené fotografie.

 

 


Aktuální informace k zápisu do 1. ročníku

V sekci Dokumenty školy byly zveřejněny tiskopisy související se zápisem žáků do 1. ročníku.

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2016/2017 najdete zde .


Putovní výstava Rok po roce na naší škole

Ve dnech 15. - 26. února 2015 byla na naší škole instalována výstava Rok po roce věnovaná historickým událostem u nás i ve světě po 2. světové válce. 

foto zde


Mikuláš 2015

V pátek 4. prosince 2015 proběhla na naší škole tradiční mikulášská nadílka. Mikulášova družina navštívila nejen třídy prvního stupně, ale radost šla udělat i seniorům do penzionu. Jak jim to slušelo se můžete podívat zde.


Školní kolo dějepisné olympiády

Letošní 45. ročník dějepisné olympiády byl nazván Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou. Školní kolo proběhlo 10. listopadu a zúčastnilo se ho 18 žáků osmých a devátých ročníků. 

Nejlépe si vedla Pavla Zamastilová z 8.B, která s počtem 65 bodů (z 80) zvítězila, na druhém místě se umístila Tereza Nosková z 9.A (59 bodů) a třetí místo obsadil Jan Řehák z 9.A (57bodů).

Všem účastníkům děkujeme za snahu, kterou olympiádě věnovali, vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.


Pozdrav z Anglie

Naši kolegové a žáci, kteří odjeli na týdení studijní pobyt do Anglie poslali milý pozdrav a vzkázali, že jsou spokojení a v pořádku. smile


Vzpomínka na English Camp 2015

Nejen účastníci English Campu si mohou připomenout tuto báječnou akci na videu zde. Video z EC začíná v čase 18:25 smile


Evropský den jazyků

Tradiční projektový den celé školy proběhl 5. 11. 2015. Letošním tématem byla čtyři roční období.

Žáci prvního stupně si vyzdobili tematicky své třídy. Na druhém stupni si třídy vylosovaly jedno roční období a měly za úkol připravit si výuku v nižších ročnících v cizím jazyce.

Fotografie z letošního Evropského dne jazyků najdete zde.


Plavání ve školním roce 2015-16

I v letošním školním roce se třetí a čtvrté ročníky pravidelně vypravovaly do plaveckého bazénu. Děti si zlepšovaly si kondici, učily se nové dovednosti a užívaly si zábavu! smile

Více fotografií naleznete zde


Štrůdliáda v družince

22. října 2015 proběhla v družině štrůdliáda. Podívejte se, jak se nám to povedlo.


Beseda s osobností

Dne 22. října 2015 proběhla pro 8. ročníky výjimečná beseda s paní Martou Kottovou. Jako patnáctiletou dívku židovského původu ji Němci spolu s rodiči a bratrem odvlekli do Terezína a následně do Osvětimi. I přes svůj vysoký věk hovoří paní Kottová velmi poutavě a pro žáky je beseda s ní vždy velkým zážitkem. Děkujeme. (sed)