Odkazy na online zdroje pro výuku

Na tomto místě budeme postupně zveřejňovat zajímavé online zdroje pro domácí výuku. Je jich opravdu mnoho a jistě se nám nepodaří pokrýt všechny existující stránky. Nicméně v této nelehké době mnozí tvůrci výukových materiálů vyšli školám a žákům vstříc a uvolnili mnoho dobrých výukových materiálů. Na této stránce najdete odkazy na některé z nich.

Odkaz sám Vás nic nenaučí. Musíte na něj sami kliknout, vyzkoušet, otestovat se. Tak s chutí do toho! smile

Přidáno 30. března 2020

Matematika doma na PC pro všechny žáka

Dnes dorazil následující mail se zajímavou nabídkou pro každého, kdo nechce zahálet v matematice.

Dobrý den vážení přátelé soutěže Speedmat,

zajisté v této době dostávají Vaši žáci v matematice "domácí cvičení" a Vy je můžete motivovat v jejich domácí aktivitě. Učivo v soutěži je rozděleno do 24 kategorií podle věku pro žáky 2.-.9. ročníku ZŠ.

Všichni žáci v ČR mohou nyní ukládat do soutěže svoje výsledky i z domácích počítačů. Je jedno, zda škola má licenci, jestli už její platnost skončila nebo jste v soutěži noví.
Žák může získat diplomy v plném rozsahu, jako kdyby pracoval v budově školy. Toto platí do zahájení běžné výuky po odvolání antivirových omezení.

1. Co má žák či jeho rodiče udělat? Nainstalovat si na domácí počítač zdarma testovací program, potrénovat a začít ukládat výsledky
  2. Může žák doma jen trénovat a procvičovat? Účast v soutěži není nutná ani povinná
  3. Co dále po skončení karantény? Můžete se rozhodnout pro pokračování za standartních podmínek
  4. Může si kantor učivo vyzkoušet jako žák? Ano, zápisy typu "pokus, test, zkouška......" jsou 1x denně promazávány

Testovací program a vše důležité je na webových stránkách:

www.speedmath.eu

Vloženo 19. března 2020

Ministerstvo školství

Zajímavé stránky připravilo Ministerstvo školství. Spustilo projekt Na dálku. Na těchto stránkách je značné množství odkazů pro nás pedagogy, pro žáky, je zde i sekce věnovaná jednotným přijímacím zkouškám. Web je opravdu rozsáhlý, stojí za to si jej projít.

Pro 1. stupeň

Speciálně pro žáky 1. stupně vznikl web Školákov. Najdete zde spoustu výukových materiálů z českého jazyka, matematiáky, prvouky atd. Stránky jsou přehledné, stojí za to si je otevřít.

Khanova škola

Velmi zajímavý projekt, původem z USA. Sada výukových videí k různým předmětům jako např. matematika, fyzika, chemie, biologie a další. Některá videa jsou s titulky, některá jsou již převedena do češtiny.

Matematika

Zkuste web matika.in. Najdete v něm matematiku vysvětlovanou hravou formou od 1. do 9. třídy.

Online testy a cvičení

1. Zajímavá nabídka společnosti SCIO. Dokud budou uzavřeny školy, zpřístupnili více než 500 testů z matematiky a českého jazyka. Testy jsou pro žáky 3. - 9. tříd a zaberou cca 10 - 20 minut
  2. Stránky Online cvičení také nabízejí možnost procvičovat si český jazyk a matematiku. Navíc si zde můžete i zasoutěžit.

Elektronické učebnice online

Nakladatelství Fraus dočasně zpřístupnilo online všechny své elektronické učebnice pro základní a střední školy.

Podobně i nakladatelství Nová škola zpřístupnilo své interaktivní učebnice pro první i druhý stupeň zdarma.