Zima-nezima

I když není bílá zima, v družince je prima.

Tahle zima nás pěkně vypekla smile. Všichni jsme se moc těšili na sáňkování, stavění sněhuláků, sněhové koulovačky a hry na sněhu. Bohužel, o sněhu se nám může jenom zdát. Ale nevadí, našli jsme si jinou zábavu. Jsme rádi, že můžeme  každý týden chodit bruslit , kde se zlepšujeme a hrajeme honičky. Každého z nás baví něco jiného, ale vždy si můžeme vybrat. Někteří rád v družince malují, vyrábějí, šijí, pracují s hlínou, jiní zase rádi odpočívají po vyučování, staví si ze stavebnic a s kamarády hrají různé deskové hry. A když je ošklivo, tak sportujeme v tělocvičně.

Děti ze školní družinky

Exotičtí ptáci

Setkání s exotickými zvířátky

V úterý 26. listopadu naši školní družinku navštívil pan Radek Jareš, který doma chová asi 70 papoušků a malé opičky. Během představení jsme zažili neuvěřitelné věci, které papoušci dokáží. Jeden z nich nám stále sedal na hlavu, jiní nám předvedli, jak umí cvičit, ale i lenošit. Viděli jsme jak válí sudy, dělají přemety, odpočívají v plážovém lehátku, ale i jak si dokáží pochutnávat na laskominách. Dozvěděli jsme se o papoušcích mnoho nového a zajímavého. Mezi naše favority patřili zelenožlutí papoušci, kteří umí napodobit zvonění telefonu nebo hlas člověka. Na závěr jsme si mohli prohlédnout i malé opičky, které jsme nemohli pustit z klece, protože by je pan chovatel už určitě nechytil. smile

Žáci ze školní družinky

Školní rok 19-20

Příjemné odpoledne družinky  v muzeu

Dne 14.10. bylo "super" odpoledne. Byli jsme na výstavě včel v semilském muzeu. Paní Šviková nám vyprávěla o životě včel a historii včelařství. Viděli jsme starodávné úly, medomety, výrobky z medu a oblečení pro včelaře. Nejvíce se nám ale líbily živé včelky, které se hemžily kolem svojí královny. Královna se dožívá až 4 let, včelky žijí maximálně 6 týdnů.

Opékání v Bítouchově - fotogalerie


Družinka a 2.A v Bítouchově

S družinkou jsme navštívili čističku odpadních vod v Bítouchově, která je po rekonstrukci. 
Když jsme přišli, tak nás překvapily 4 zajímavé postavy. Vodník, Kapitán Vodička, Bakterie a Potápěč. Každý z nich měl při čištění vody nějaký význam. Bakterie "sežrala" všechny  výkaly a Kapitán Vodička vodu "vyčistil." Vodník zbytkový odpad odvážel ke Kapitánovi. Potápěč dočistil zbytky špinavé vody a vypustil čistou vodu do řeky Jizery. Užili jsme si pěkné odpoledne plné zábavy.   
Monika Welzelová, Milan Pavelka, Patrik Juračka


Školní družina na exkurzi ve Vrchlabí

Školní družina se v rámci projektu "Šablony II "zúčastnila přírododvědného  programu ve Vrchlabí. Celým odpolednem  nás provázel ing. Daniel Bílek společně se svojí kolegyní. Nejdříve jsme si společně prohlédli dům přírody "KRTEK", poté jsme zhlédli zajímavý film o ohrožených zvířatech a rostlinách. Děti také plnily různé úkoly. Poznávaly hlasy zvířat, skládaly puzzle, vyhledávaly podzimní plody v zámeckém parku. Velkou neznámou byl kruh, ve kterém děti chodily poslepu a bosy a hádaly po jaké přírodnině chodí. V kruhu byly piliny, šišky, kameny, obilí, sláma, hlína, pet lahve, igelitové sáčky,klacíky , písek,  zkrátka vše, co se v našem okolí nachází.
Velkým zážitkem pro nás všechny byla návštěva Stanice pro handicapovaná zvířata. Překvapilo nás, jak smutné osudy některá zvířata mají. Viděli jsme lišku, krkavce, kunu, poštolky, výry, kteří se už nikdy nemohou vrátit do přírody.  Zvířata se v některých případech zranila sama nebo je z lesa odnesl člověk, kterému se pak znelíbila. 
Na závěr si děti poběhaly po parku, prohlédly si vrchlabské náměstí, pochutnaly si na zmrzlině a trdelníku. Cestou domů bylo slyšet,  jak si všichni vypráví o zážitcích z celého dne a jak se těší na další výlet. Pokud vše půjde podle plánu, tak na jaře uvidíme hnízdění ptáků v přírodě a navštívíme Krkonoše.