Školní rok 19-20

Školní družina na exkurzi ve Vrchlabí

Školní družina se v rámci projektu "Šablony II "zúčastnila přírododvědného  programu ve Vrchlabí. Celým odpolednem  nás provázel ing. Daniel Bílek společně se svojí kolegyní. Nejdříve jsme si společně prohlédli dům přírody "KRTEK", poté jsme zhlédli zajímavý film o ohrožených zvířatech a rostlinách. Děti také plnily různé úkoly. Poznávaly hlasy zvířat, skládaly puzzle, vyhledávaly podzimní plody v zámeckém parku. Velkou neznámou byl kruh, ve kterém děti chodily poslepu a bosy a hádaly po jaké přírodnině chodí. V kruhu byly piliny, šišky, kameny, obilí, sláma, hlína, pet lahve, igelitové sáčky,klacíky , písek,  zkrátka vše, co se v našem okolí nachází.
Velkým zážitkem pro nás všechny byla návštěva Stanice pro handicapovaná zvířata. Překvapilo nás, jak smutné osudy některá zvířata mají. Viděli jsme lišku, krkavce, kunu, poštolky, výry, kteří se už nikdy nemohou vrátit do přírody.  Zvířata se v některých případech zranila sama nebo je z lesa odnesl člověk, kterému se pak znelíbila.
Na závěr si děti poběhaly po parku, prohlédly si vrchlabské náměstí, pochutnaly si na zmrzlině a trdelníku. Cestou domů bylo slyšet,  jak si všichni vypráví o zážitcích z celého dne a jak se těší na další výlet. Pokud vše půjde podle plánu, tak na jaře uvidíme hnízdění ptáků v přírodě a navštívíme Krkonoše.

Škola paměti národa

S22c-6e19091715410