Advent v družince

Adventní čas v družince ubíhal velmi rychle

Největší radost nám udělal sníh, který napadl začátkem měsíce. Nebylo ho moc, ale na naše dovádění to úplně stačilo. Stavěli jsme sněhuláky a pořádně jsme se vyváleli ve sněhu. Když sníh roztál, tak jsme chodili na dlouhé vycházky. Někdy nás už pěkně bolely nohy, ale paní vychovatelky říkaly, že to máme jako otužování na posílení imunity. :-) 
Dále jsme navštívili muzeum, kde probíhá výstava Josefa Lady. 
Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, dostali jsme pozvání ze zahradnictví v Chuchelně na prohlídku nového betlému ze dřeva. To byla nádhera... Všechny postavy byly v lidské velikosti, některé dokonce větší než my. Už dávno víme, že do každého betlému patří i Ježíšek, kterého jsme si mohli pohladit, aby nám splnil naše tajná přání. 
Nezapomněli jsme ani na dárky pro členy IZS, jako poděkování za jejich práci. Doufáme, že jim zvonek vyrobený z keramiky zazvoní na lepší časy.  
Rádi bychom Vám popřáli klidné prožití vánočních svátků a do nového roku především zdraví, hodně radosti a rodinné pohody.
školní družinka

Odkaz na galerii

Loučení s létem

Družina se loučila s létem

Jak se nejlépe rozloučit s létem? Třeba si vyjít do přírody  a na čerstvém vzduchu si s kamarády opéct pár buřtíků smile Děti si vše očividně užily a to se počítá, no ne?

Odkaz na galerii

Družina a hasiči

Hasiči na návštěvě ve školní družině

Ve středu 16. 9. jsme zažili perný den. Za zvuku sirén k nám přijeli hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů ze Semil -  Podmoklic. Všichni jsme rázem ztichli a pozorovali jsme zručnost a rychlost hasičů. Dva hasiči zapálili oheň, který šlehal nejméně tři metry vysoko. Do minuty se objevil hasičský vůz. Hasiči rychle spojovali různé součásti hadice a urychleně začali hasit. Z hadice vytékala speciální pěna, která nám připomínala šlehačku. Po uhašení požáru jsme si mohli prohlédnout celý vůz a posedět si v kabině. To byl zážitek!!! Hasiči nám ochotně vyprávěli příběhy a odpovídali na naše dotazy. Věděli jste, že když nám doma začne hořet pánev s olejem, tak nikdy nesmíte do pánve nalít vodu? Musíte rychle namočit utěrku a položit ji na pánev, aby se tam nedostal žádný vzduch, a tím se oheň uhasí. Dozvěděli jsme se mnoho nového a uvědomili jsme si, jak je práce hasičů nebezpečná a pro nás všechny důležitá. Na konci přehlídky nám pan hasič Strnad rozdal přihlášky do hasičského kroužku. Kdoví, třeba za pár let někteří z nás budou na jeho místě a budou pomáhat lidem a zachraňovat životy. 
Hasiči - DĚKUJEME !          
Filip, Sam, Tomáš a David

Odkaz na galerii

Návštěva KCEV Krtek Vrchlabí

Družinka po roce ve Vrchlabí

Díky projektu Šablony II naše školní družinka po roce opět navštívila KCEV Krtek ve Vrchlabí. Po zkušenostech a zážitcích z minulého roku jsme se velmi těšili na zvířata v tamějším útulku a na nové příběhy z Krkonoš.
Po příjezdu nás přivítaly milé instruktorky, které nás zavedly do přednáškového sálu. Společně jsme plnili různé úkoly a odpovídali na jejich otázky.  Mohli jsme si prohlédnout kůže zvířat a hádali jsme, kterým zvířatům patří. Rozšířili jsme si znalosti o vlcích, jelenech, daňcích, liškách, jezevcích, ale i o kunách a lasičkách.
Po přednášce jsme si s chutí "zbaštili "svačinky a o přestávce jsme malovali na kameny. Ty jsme si mohli nechat nebo je jen tak položit v parku pro nové majitele. Všichni jsme už byli netrpěliví na návštěvu útulku.  Jako první nás z rohu majestátně pozorovali dva výři,  krkavec,  poštolky a další ptáci. Velkou radost nám udělala liška Sušenka, na kterou jsme se moc těšili. Pobíhala po kleci sem a tam a číhala na nás. Po zajímavém vyprávění jsme vyplňovali pracovní listy a mohli jsme se ptát, co nás zajímalo.
Před závěrem prohlídky jsme si užívali na louce., kde jsme skotačili, běhali,dělali kotrmelce a taky trochu křičeli ;-). Když už jsme byli moc hluční, tak nás paní vychovatelky odvedly na náměstí, kde jsme si mohli koupit zmrzlinu, trdelník  a točit se na kolotoči.
Den uplynul jako voda a my jsme se příjemně unaveni a v pořádku vrátili domů. Škoda, že to tak uteklo.
Tak zase někdy...
Kamarádi z družinky

Odkaz na galerii