Loučení s létem

Družina se loučila s létem

Jak se nejlépe rozloučit s létem? Třeba si vyjít do přírody  a na čerstvém vzduchu si s kamarády opéct pár buřtíků smile Děti si vše očividně užily a to se počítá, no ne?

Odkaz na galerii

Družina a hasiči

Hasiči na návštěvě ve školní družině

Ve středu 16. 9. jsme zažili perný den. Za zvuku sirén k nám přijeli hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů ze Semil -  Podmoklic. Všichni jsme rázem ztichli a pozorovali jsme zručnost a rychlost hasičů. Dva hasiči zapálili oheň, který šlehal nejméně tři metry vysoko. Do minuty se objevil hasičský vůz. Hasiči rychle spojovali různé součásti hadice a urychleně začali hasit. Z hadice vytékala speciální pěna, která nám připomínala šlehačku. Po uhašení požáru jsme si mohli prohlédnout celý vůz a posedět si v kabině. To byl zážitek!!! Hasiči nám ochotně vyprávěli příběhy a odpovídali na naše dotazy. Věděli jste, že když nám doma začne hořet pánev s olejem, tak nikdy nesmíte do pánve nalít vodu? Musíte rychle namočit utěrku a položit ji na pánev, aby se tam nedostal žádný vzduch, a tím se oheň uhasí. Dozvěděli jsme se mnoho nového a uvědomili jsme si, jak je práce hasičů nebezpečná a pro nás všechny důležitá. Na konci přehlídky nám pan hasič Strnad rozdal přihlášky do hasičského kroužku. Kdoví, třeba za pár let někteří z nás budou na jeho místě a budou pomáhat lidem a zachraňovat životy. 
Hasiči - DĚKUJEME !          
Filip, Sam, Tomáš a David

Odkaz na galerii

Návštěva KCEV Krtek Vrchlabí

Družinka po roce ve Vrchlabí

Díky projektu Šablony II naše školní družinka po roce opět navštívila KCEV Krtek ve Vrchlabí. Po zkušenostech a zážitcích z minulého roku jsme se velmi těšili na zvířata v tamějším útulku a na nové příběhy z Krkonoš.
Po příjezdu nás přivítaly milé instruktorky, které nás zavedly do přednáškového sálu. Společně jsme plnili různé úkoly a odpovídali na jejich otázky.  Mohli jsme si prohlédnout kůže zvířat a hádali jsme, kterým zvířatům patří. Rozšířili jsme si znalosti o vlcích, jelenech, daňcích, liškách, jezevcích, ale i o kunách a lasičkách.
Po přednášce jsme si s chutí "zbaštili "svačinky a o přestávce jsme malovali na kameny. Ty jsme si mohli nechat nebo je jen tak položit v parku pro nové majitele. Všichni jsme už byli netrpěliví na návštěvu útulku.  Jako první nás z rohu majestátně pozorovali dva výři,  krkavec,  poštolky a další ptáci. Velkou radost nám udělala liška Sušenka, na kterou jsme se moc těšili. Pobíhala po kleci sem a tam a číhala na nás. Po zajímavém vyprávění jsme vyplňovali pracovní listy a mohli jsme se ptát, co nás zajímalo.
Před závěrem prohlídky jsme si užívali na louce., kde jsme skotačili, běhali,dělali kotrmelce a taky trochu křičeli ;-). Když už jsme byli moc hluční, tak nás paní vychovatelky odvedly na náměstí, kde jsme si mohli koupit zmrzlinu, trdelník  a točit se na kolotoči.
Den uplynul jako voda a my jsme se příjemně unaveni a v pořádku vrátili domů. Škoda, že to tak uteklo.
Tak zase někdy...
Kamarádi z družinky

Odkaz na galerii