Návštěva KCEV Krtek Vrchlabí

Družinka po roce ve Vrchlabí

Díky projektu Šablony II naše školní družinka po roce opět navštívila KCEV Krtek ve Vrchlabí. Po zkušenostech a zážitcích z minulého roku jsme se velmi těšili na zvířata v tamějším útulku a na nové příběhy z Krkonoš.
Po příjezdu nás přivítaly milé instruktorky, které nás zavedly do přednáškového sálu. Společně jsme plnili různé úkoly a odpovídali na jejich otázky.  Mohli jsme si prohlédnout kůže zvířat a hádali jsme, kterým zvířatům patří. Rozšířili jsme si znalosti o vlcích, jelenech, daňcích, liškách, jezevcích, ale i o kunách a lasičkách.
Po přednášce jsme si s chutí "zbaštili "svačinky a o přestávce jsme malovali na kameny. Ty jsme si mohli nechat nebo je jen tak položit v parku pro nové majitele. Všichni jsme už byli netrpěliví na návštěvu útulku.  Jako první nás z rohu majestátně pozorovali dva výři,  krkavec,  poštolky a další ptáci. Velkou radost nám udělala liška Sušenka, na kterou jsme se moc těšili. Pobíhala po kleci sem a tam a číhala na nás. Po zajímavém vyprávění jsme vyplňovali pracovní listy a mohli jsme se ptát, co nás zajímalo.
Před závěrem prohlídky jsme si užívali na louce., kde jsme skotačili, běhali,dělali kotrmelce a taky trochu křičeli ;-). Když už jsme byli moc hluční, tak nás paní vychovatelky odvedly na náměstí, kde jsme si mohli koupit zmrzlinu, trdelník  a točit se na kolotoči.
Den uplynul jako voda a my jsme se příjemně unaveni a v pořádku vrátili domů. Škoda, že to tak uteklo.
Tak zase někdy...
Kamarádi z družinky

Odkaz na galerii