Velikonoce

Z domácí tvorby dětí

Hody, hody doprovody,

kde jsou moje školní holky?

Kde jsou jejich culíky?

Hledám jejich pohledy

a chybí mi společné obědy.

Hody, hody doprovody,

koleduji  přes wifi,

proč mě nikdo neslyší?

Koledu mi přichystejte

na mě při tom vzpomínejte.

(Denis Erban 3.A)

Na zahradě roste vrbička,

pověsila jsem tam vajíčka.

A když větřík pofukuje,

vajíčko se pohupuje.

Přišly k nám zas po roce,

svátky jara - Velikonoce.

(Eliška Krausová 3.A)

Nejdříve jsme upekli voňavé perníčky, které jsem ozdobila. Máme perníková vajíčka, slepičky i bílé ovečky. Pak jsme ozdobili dům i zahrádku, kde máme keř, na který jsem pověsila barevné vejdunky. Velikonoce budou letos bez koledy a koledníků, ale ostatní zvyky dodržíme. Budeme malovat vajíčka, na stole bude beránek a mazanec od babičky.

(Bětuška Hejduková 3.A)

Galerie obrázků

Olympijský trénink

Trénink s olympionikem

26. únor 2020 byl na naší škole ve znamení sportu. V rámci tzv. Olympijského tréninku nás navštívila dvojnásobná olympijská medailistka Veronika Vítková. A jak to probíhalo? Podívejte se do galerie. Podrobnější článek a odkazy na vysílání České televice a Semilské televize chystáme.

Doplněno 6. 3. 2020

I přes mírný nedostatek textů popisujících zážitky z olympijského tréninku sešlo se někoilik odkazů na mediální obsahy:

1. Fotogalerie na oficiálních webových stránkách Sazka olympijského víceboje k nahlédnutí zde
  2. Reportáž České televize vysílaná při losování Sportky dne 4. 3. 2020 na YouTube (čas 0:23 - 2:05)
  3. A ještě sada 155 fotografií na serveru Naše Pojizeří

Předávání pololetních vysvědčení

První vysvědčení

30. ledna dostali všichni žáci pololetní vysvědčení. Pro některé už rutinní záležitost, pro prvňáčky velké POPRVÉ. Podívejte se, na fotogalerii.

Vánoční jarmark

V pátek 29. listopadu proběhl na naší škole vánoční jarmark. Děti si za pomoci učitelů, rodičů a dalších přátel školy připravily spoustu výrobků s vánoční tematikou, včetně mnoha tradičních dobrot. Akce se vydařila, byla i hojně navštívena a doufáme, že udělala jen samou radost. Konečně - podívejte se do fotogalerie.

Projektový den

Evropský den jazyků

24. října proběhl na naší škole  Evropský den jazyků spojený se školním kolem OVOV. Děti si připravovaly materiály a výzdobu třídy na téma sport. V průběhu projektového dne žáci prezentovali výsledky svého snažení a zároveň plnili jednotlivé disciplíny OVOV.  Chválíme píli, přípravu a výkony týmů.

Velikou zásluhu na hladkém průběhu a organizaci celého dne měla paní učitelka Mgr. Miloslava Doleželová, které patří náš dík a uznání.

Fotografie z Evropského dne jazyků najdete v galerii níže.

Halloween ve škole

Podívejte se do galerie, jak naše děti slavily Halloween.

Semilský pecen 2019

PECEN 2019

Je to už taková tradice, že se každý rok naše škola prezentuje na semilském Pecnu. Tak tomu bylo i nyní, kdy jsme se mohli pochlubit činností keramického kroužku. Na výběr byly keramické květináče, vázy, hrníčky , zapékací misky, kočky, andělé a celá řada dětských výrobků. Chtěly bychom touto cestou poděkovat šikovným dětem, kolegyním a všem, kteří s přípravou pomáhali. Zároveň je to i pozvánka pro všechny, aby se přišli podívat do naší  keramické dílny. Přijďte pobejt smile Těšíme se na Vás
vychovatelky ŠD

Úspěch v OVOV

Republikové finále Odznaku Všestrannosti 2019

… už je minulostí. Ve středu 4. září ráno odjeli vlakem do Brna naši dva nejlepší sportovci Sazka Olympijského víceboje. 5. a 6. září závodili v deseti disciplínách OVOV a nezklamali.

Klára Lengyelová z 9. A a Filip Schilte ze 7. B si v obrovské konkurenci skvěle počínali a získali oba diamantový odznak.

Klárka v kategorii D 14, kde závodilo 103 dívek z celé republiky, obsadila 23. místo a v šesti disciplínách si vytvořila osobní rekordy.

Filip soutěžil v kategorii CH 12, vybojoval 10. místo a vytvořil si osobní rekordy v sedmi disciplínách.

Oběma našim reprezentantům blahopřejeme k výborným výkonům a jsme na ně pyšní. Věříme, že oba budou na toto již desáté RF vzpomínat, protože bylo opravdu skvělé.

Miloslava Doleželová

Předávání pololetních vysvědčení