Škola v přírodě

Den první

První den v Ekocentru v Oldřichově v Hájích za námi. Cestu Semily - Mníšek u Liberce jsme absolvovali vlakem, poté jsme úspěšně zvládli 1 200 m plynulou chůzi k Ekocentru. Ubytovali jsme se, seznámili s okolím Ekocentra a už se těšíme na další den. To nás čeká celodenní výlet...

Tým 4.A + 4.B + 5.A + 5. B

Den druhý

Od rána nám pršelo. I přesto jsme se odvážně vypravili na celodenní výlet. Jedna skupinka zdolala Strmý vrch, druhá vystoupala na Oldřichovský Špičák. Před večeří jsme si prohlédli interaktivní výstavu “Jizersky všemi smysly”. A jelikož nám po večeři stále zbývalo dost sil, prověřili jsme si paměť ve hře o pohádkách.

Den třetí

Další den plný zážitků za mámi. Jedna skupina si dopoledne vyzkoušela jízdu na bílém koni po okolí Oldřichova. Odpoledne si povídala o řemeslech a pomocí koncovek vyhledávala pastevce na pastvinách. Program zakončila plstěním výrobků z vlny. 

Druhá skupina v dopolední části bádala a pozorovala krajinu. Odpoledne se vydala na lov vodních breberek, poté je pozorovala pomocí lup a mikroskopů. Po večeři jsme si ještě všichni dohromady zahráli hru město, jméno, ... a některá děvčata si ještě zacvičila ...

Tým 4.A + 4.B + 5.A + 5.B

Den čtvrtý

Blížíme se ke konci báječného týdne. Dnes si skupinky program ze včerejška vyměnily. Opět se bádalo v krajině, zkoušela se řemesla, lovila se vodní havěť a jezdilo se na koni. Při večerním táboráku se opékaly buřty, poté následovala krátká divadélka a scénky, které si děti samy připravily. Den jsme zakončily krátkou noční výpravou na prokázání naší statečnosti. 

Tým 4.A + 4.B + 5.A + 5. B

 

Den pátý, poslední

Den odjezdu. Po týdnu, kdy jsme se naučili, vyzkoušeli a zažili spoustu nových věcí, jsme se zabalili a uklidili pokoje. Na závěr nás ještě čekalo rozloučení s lektorkou a zhodnocení celé akce. Unavení, ale spokojení, jsme se sluníčkem v patách opustili Ekocentrum v Oldřichově v Hájích. Děkujeme všem za krásný pobyt!

 

 Tým 4.A + 4.B + 5.A + 5.B

 

smilePrůběžně doplňovaná galerie smile