Aktuální informace z MŠMT

Přijímací řízení 2021 - aktuality

Zveřejňujeme aktuální informace týkající se přijímacího řízení v letošním roce tak, jak nám byly doručeny z Ministrerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Konkrétně zveřejňujeme:

1. Shrnutí aktualit k přijímacím zkouškám
  2. Platné znění opatření obecné povahy k přijímacím zkouškám, k talentovým zkouškám a zápisovým lístkům

Přijímačky nanečisto

Doctrina - Podještědské gymnázium Liberec

Vážený pane řediteli

oslovuji Vás jako ředitel osmiletého a čtyřletého gymnázia z Liberce. Víme, jak složité je při distanční výuce zajistit kvalitní přípravu žáků z 9. tříd na příjímací zkoušky. Každý rok pořádáme pro žáky Přijímačky nanečisto prezenčně u nás ve škole, na něž máme velmi kladné zpětné vazby. Letos vzhledem k situaci jsme připravili tuto akci online. Organizovány jsou jako simulace opravdových přijímacích zkoušek, které jsou vedeny našimi vyučujícími, a to včetně vyhodnocení a porovnání všech zúčastněných žáků. Protože nám nepřijde přiměřená cena jiných podobných nabídek, rozhodli jsme se nabízet jeden kurz už za 200,- Kč.

Náš portál najdete na adrese https://nanecisto.online. Pokud by se Vám naše myšlenka líbila, budeme rádi za sdílení této informace s žáky devátých tříd a jejich rodiči. Jsme přesvědčeni, že systematickým procvičováním a opakovaným prožitím přijímacího řízení získají žáci jistotu, klid a mnohem lepší výsledek v testech CERMAT při ostrých přijímacích zkouškách na svou vysněnou střední školu. Předem velice děkujeme.

Mgr. Jiří Jansa - ředitel školy

Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec

Příloha: Přijímačky nanečisto online

Informace k přijímacímu řízení

Důležité informace pro žáky 9. ročníků

Níže zveřejňujeme některé důležité dokumenty týkající se přijímacího řízení. Jedná se o informace týkající se termínu odevzdání různých důležitých dokumentů, tiskopis závazného rozhodnutí a vzor vyplnění tohoto tiskopisu a nabídku individuálního poradenství z Úřadu práce.

Přílohy:

Vzor titulní stránky přihlášky na SŠ

Jak správně vyplnit titulní stranu

Na odkazu níže najdete vzorově vyplněnou titulní stranu přihlášky ke studiu na SŠ. Červené údaje jsou velmi důležité, zkontrolujte jejich správnost, případně je doplňte.

Příloha: Přihláška ke studiu - vzor

Přijímací řízení - aktuality

Informace o změnách týkající se

přijímacího řízení

Aktualizováno 2. 12. 2020 ve 22:00

V přijímacím řízení ke vzdělávání ve školním roce 2020/2021 došlo vzhledem k aktuální situaci k dílčím změnám. Přinášíme jejich přehled a jednu nabídku pro žáky 9. ročníků a jejich rodiče.

1. Souhrnný přehled změn v přijímacím řízení pro školní rok 2020/2021 naleznete zde
  2. Informace o změnách v přijímacím řízení vydané KÚ v Liberci zde
  3. Aktualizovaný harmonogram termínů přijímacího řízení zde

A nabídka - v Učitelských novinách vyšel kompletní přehled středních škol a vyšších odborných škol v ČR. Učitelské noviny jsou k nahlédnutí či krátkodobé zápůjčce k dispozici ve škole. Více informací zde.

Ke všem uvedeným změnám důležitá poznámka. Podmínky a termíny přijímacího řízení na víceletá gymnázia se nemění!

Informace k přijímacímu řízení

Přijímací řízení ve školním roce 2020/2021

K přijímacímu řízení pro letošní školní rok zveřejňujeme následující dokumenty:

Informace doplněné dne 13. 11. 2020

Dnešního dne zveřejňujeme v souvislosti s přijímacím řízením další důležité informace: