ISŠ Vysoké nad Jizerou

Nabídka oborů ISŠ Vysoké n. Jizerou

Integrovaná střední škola ve Vysokém nad Jizerou nám zaslala nabídku svých vzdělávacích oborů, které jsou představeny v jednotlivých přílohách níže.

Přílohy:

 1. Propagační leták školy
 2. Nabízené obory:
 3. Informace o sravování a ubytování

Střední škola gastronomie a služeb, Liberec

Přišlo mailem...

Vážení přátelé,

v souvislosti s pandemií Covid-19 bohužel nemůžeme pořádat tradiční dny otevřených dveří, kde by žáci vycházející ze základních škol a jejich rodiče mohli blíže poznat naší školu.

Z těchto důvodů vám v příloze zasíláme pro informaci odkaz na prezentační video a vzdělávací nabídku otevíraných oborů ve školním roce 2021/2022.

Obor krejčí patří mezi stipendijně podporované obory vzdělávání v Libereckém kraji.

Uvítáme možnost předání těchto informací žákům vaší školy – např. zveřejněním našeho odkazu na našich webových stránkách.

Potřebné informace jsou zveřejněny na webových stránkách školy www.sos-gs.cz (Přijímací řízení 2021/2022) včetně kritérií přijímacího řízení a počtu přijímaných žáků pro školní rok 2021/2022.

Předem děkujeme za spolupráci.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Šlaich

ředitel střední školy

Přílohy:

SŠGS Nová Paka

Informace ze Střední školy gastronomie

a služeb v Nové Pace

Oslovila nás SŠGS z Nové Paky a zaslala nám následující informace pro žáky 8. a 9. ročníků:

SŠ Lomnice nad Popelkou

Nabídka Střední školy v Lomnici nad Popelkou

Přišlo mailem

Dobrý den,
epidemiologická situace bohužel nedovoluje uskutečnit klasický Den otevřených dveří, na který byla veřejnost zvyklá z minulých let. Abychom vyhověli narůstajícímu zájmu ze strany zájemců o studium, rozhodli jsme se při respektování aktuálních opatření k organizaci Dne otevřených dveří formou individuálních prohlídek.

Jsme velmi rádi, že zájemcům o studium na naší škole můžeme od školního roku 2021/2022 nabídnout nový studijní obor s maturitou Nutriční asistent.

V příloze naleznete pozvánku s podrobnými informacemi a dále přehled nabízených oborů. Prosíme o předání výchovnému poradci nebo třídním učitelům končících tříd a zveřejnění mezi žáky.

Budeme potěšeni, pokud si  k nám zájemci z řad žáků vaší školy najdou cestu i v této pro všechny náročné době.  

S přáním pevného zdraví

Mgr. Václav Šimůnek

ředitel Střední školy Lomnice nad Popelkou

Přílohy:

Informace ze Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov

Nabídka studia SŠ technické a řemeslné

Zveřejňujeme nabídku studijních a učebních oborů, které nám zaslalo vedení Střední školy techniceké a řemeslné v Novém Bydžově. Každý obor má svůj samostatný leták s popisem oboru a možnostmi uplatnění absolventa. Jedná se o následující informace:

Dodatek. Dne 2. 12. 2020 přidán:

SŠLVT Odolena voda

Pozvánka na online den otevřených dveří

Střední škola letecká a výpočetní techniky

Odolena Voda

V příloze zveřejňujeme pozvánku na online den otevřených dveří, který pořádá SŠLVT v Odolene Vodě.

Příloha: Pozvánka na Den otevřených dveří

Přijímací řízení SUPŠ a VOŠ Turnov

Informace o přijímacím řízení a dni

otevřených dveří SUPŠ a VOŠ Turnov

Na základě doručeného emailu zveřejňujeme informace týkající se přijímacího řízení, talentových zkoušek a dne otevřených dveří na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově. Více informací naleznete na tomto odkazu.

Den otevřených dveří online - Hořice

Pozvánka na online den otevřených dveří

Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice nabízí online dny otevřených dveří. Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Příloha: pozvánka na den otevřených dveří G a ZA Hořice

Burza škol online

Důležitá informace pro žáky 8. a 9. ročníků

a jejich zákonné zástupce

BURZA ŠKOL ONLINE

Termín: 12. listopad 2020

Organizátor akce: Radek Havlík

Odkaz: https://burzaskol.online/ nebo https://burzaskol.online/vystavy/7

Oproti klasickým výstavám, je tato jediná opravdu online burza, neboť kromě přehledu přihlášených středních škol, navíc umožňuje v uvedený termín se přímo spojit pomocí chatu či živého spojení (MS Teams, Google Meet, Zoom, ...), se zástupci jednotlivých SŠ.

Zástupci SŠ budou živě reagovat na pokládané dotazy ohledně nabízených oborů, studia a přijímacího řízení na danou SŠ pro příští školní rok, rok 2021/2022.

Educa 2020

Zprávy z EDUCA Liberec 2020

Vážení žáci, milí rodiče

je ten pravý čas představit Vám, jak se bude vyvíjet EDUCA ONLINE 2020. 

V minulém týdnu 15. a 16. 10. úspěšně proběhlo zahájení EDUCY ONLINE v podobě živého vysílání ze STUDIA EDUCA a EDUCA UP, která byla plná zajímavých hostů a témat. Celé vysílání z obou dnů si můžete už nyní pustit ze záznamu:

1. den

2. den

Výběr střední školy a následného profesního zaměření zjednoduší nový ONLINE KATALOG ŠKOL & ONLINE KATALOG FIREM na našem webu, kde najdete důležité informace pro správné rozhodování, kam dál.

Tak jako na fyzickém veletrhu EDUCA MYJOB Liberec nebude chybět ani EDUCA STAGE. I ta se objevila ve virtuální podobě.

Další nevyhnutelnou součástí projektu bude EDUCA PODCAST - nahrávání velmi oblíbených podcastů na důležitá témata bude mít velký dosah do veřejnosti. 

Na webových stránkách EDUCA ONLINE budeme v následujících měsících prezentovat nové videoreportáže ze škol a firem, které se účastnily EDUCY ONLINE, ale také rozhovory se zajímavými osobnostmi na téma vzdělávání a z oblasti pracovního prostředí.

Každý měsíc vás budeme informovat o nejaktuálnějším dění projektu EDUCA ONLINE v pravidelném newsletteru.

Na našich sociálních sítích budeme pravidelně sdílet příspěvky o středních školách, firmách a další důležité informace od našich spolupořadatelů.

Všechny výše uvedené součásti EDUCA ONLINE naleznete na webu www.educaliberec.cz, a to až do konce ledna 2021.

Děkujeme, že jste s námi i dál online.

Tým EDUCA

Užitečné informace k volbě povolání

Užitečné informace k volbě povolání

Informace k Atlasu školství - zde

Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště Semily:

 • Nabídka individuálního poradenství k volbě povolání
 • Kontakty na poradce pro volbu povolání
 • Informace pro žáky, rodiče

Stipendijní program pro žáky středních škol v Libereckém kraji ve vybraných oborech vzdělání zde


EDUCA 2020

Veletrh EDUCA se v letošním roce bude konat pouze virtuálně. Můžete jej navštívit od 15. 10. 2020 na internetových stránkách www.educaliberec.cz. Současně organizátoři výstavy poskytli tradiční katalog v elektronické podobě. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu.

Doplněno 14. 10. 2020: žáci, kteří mají zájem o tištěnou verzi katalogu si jej mohou vyzvednout příští týden v pondělí a ve středu mezi 8:00 až 12:00 ve vestibulu školy.


Aktuální informace

Volbu budoucího povolání tradičně podporují různé burzy škol. Zde naleznete odkazy na ty z nich, které se konají v brzké době a blízkém okolí.

 • EDUCA Liberec: vzhledem k epidemiologické situaci v ČR tato akce letos proběhne online. Více informací naleznete v přiloženém letáku.
 • Burza středních škol a pracovních příležitostí: akce pořádaná Úřadem práce v Semilech. Bližší informace naleznete na pozvánce.
 • Prezentační výstavy středních škol v blízkém i vzdálenějším okolí. Termíny jednotlivých akcí naleznete zde.

Užitečné odkazy

S volbou povolání mohou pomoci i různé webové stránky. Následuje několik zajímavých odkazů. Vzhledem k tomu, že internet se neustále mění, je možné, že časem některé z nich přestanou fungovat.

Testy osobnosti

Následující weby umožňují otestovat si svoje schopnosti či vlohy a mohou pomoci s rozhodnutím co dál po základní škole. Samozřejmě, že je jen na Vás, jak zodpovědně test vyplníte.

 • test osobnosti 1 - založen na materiálech Vysoké školy báňské v Ostravě
 • test osobnosti 2 - obsahuje dvě možnosti - rychlý či přesný test. Výsledkem je doporučení, jaká profese se k danému člověku hodí a jaké by se naopak měl vyhnout

Další zajímavé odkazy

 • atlas školství - přehled všech škol od ZŠ po VŠ
 • EDULK.cz - informační a vzdělávací portál Libereckého kraje