Užitečné informace k volbě povolání

Informace k Atlasu školství - zde

Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště Semily:

• Nabídka individuálního poradenství k volbě povolání
  • Kontakty na poradce pro volbu povolání
  • Informace pro žáky, rodiče

Stipendijní program pro žáky středních škol v Libereckém kraji ve vybraných oborech vzdělání zde

EDUCA 2020

Veletrh EDUCA se v letošním roce bude konat pouze virtuálně. Můžete jej navštívit od 15. 10. 2020 na internetových stránkách www.educaliberec.cz. Současně organizátoři výstavy poskytli tradiční katalog v elektronické podobě. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu.

Doplněno 14. 10. 2020: žáci, kteří mají zájem o tištěnou verzi katalogu si jej mohou vyzvednout příští týden v pondělí a ve středu mezi 8:00 až 12:00 ve vestibulu školy.

Aktuální informace

Volbu budoucího povolání tradičně podporují různé burzy škol. Zde naleznete odkazy na ty z nich, které se konají v brzké době a blízkém okolí.

• EDUCA Liberec: vzhledem k epidemiologické situaci v ČR tato akce letos proběhne online. Více informací naleznete v přiloženém letáku.
  • Burza středních škol a pracovních příležitostí: akce pořádaná Úřadem práce v Semilech. Bližší informace naleznete na pozvánce.
  • Prezentační výstavy středních škol v blízkém i vzdálenějším okolí. Termíny jednotlivých akcí naleznete zde.

Užitečné odkazy

S volbou povolání mohou pomoci i různé webové stránky. Následuje několik zajímavých odkazů. Vzhledem k tomu, že internet se neustále mění, je možné, že časem některé z nich přestanou fungovat.

Testy osobnosti

Následující weby umožňují otestovat si svoje schopnosti či vlohy a mohou pomoci s rozhodnutím co dál po základní škole. Samozřejmě, že je jen na Vás, jak zodpovědně test vyplníte.

• test osobnosti 1 - založen na materiálech Vysoké školy báňské v Ostravě
  • test osobnosti 2 - obsahuje dvě možnosti - rychlý či přesný test. Výsledkem je doporučení, jaká profese se k danému člověku hodí a jaké by se naopak měl vyhnout

Další zajímavé odkazy

• atlas školství - přehled všech škol od ZŠ po VŠ